Zeytinyağının mucizevi etkileri ve sağlığa olan faydaları saymakla bitmez. Son yıllarda yapılan araştırmalar düzenli olarak tüketilen zeytinyağının alzheimer hastalığına karşı koruyucu bir etkiye sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Doğanın bir mucizesi olan zeytinyağı kolesterol, mide, kalp, cilt ve saç dahil olmak üzereneredeyse tüm bedenimiz için iyileştirici bir güce sahiptir.

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan radyasyon, cep telefonları ve bilgisayarlar aracılığıyla neredeyse  günlük yaşamımızın bir parçası halindedir. Yapılan bilimsel çalışmalar zeytinyağının radyasyona karşı koruyucu bir etkisi olduğunu göstermiştir. Kaliteli bir üretime sahip olan zeytinyağı, düzenli olarak tüketildiği takdirde radyasyon etkisini düşürücü bir etkiye sahiptir.

Araştırmalar K ve E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağının bolca tüketilmesi halinde, alzheimer üzerinde önemli bir etki yarattığını göstermektedir. Günümüzde artış gösteren alzheimer hastalığı riskini, zeytinyağı mucizesiyle ciddi oranda düşürmek mümkündür.