Stres üzerinde de olumlu etkilere sahip olan kantaron yağının pek çok faydası vardır.

·       Kantaron yağı sakinleştirici, yatıştırıcı özellikleriyle bilinir. Stres, kaygı ve depresyonu azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca uyku kalitesini artırmaya ve yorgunluğu azaltmaya yardımcı olabilir.

·       Kantaron yağı odaklanma ve konsantrasyonu geliştirmek için de kullanılabilir. Zihni temizlemeye ve zihinsel bulanıklığı azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca hafızayı ve bilişsel işlevi geliştirmeye yardımcı olabilir.

·       Kantaron yağı, ruh halini iyileştirmek ve üzüntü ya da öfke duygularını azaltmak için de kullanılabilir. Gevşeme ve esenlik duygularını geliştirmeye yardımcı olabilir ve stres ve kaygı duygularını azaltmaya yardımcı olabilir.

Kantaron Yağının Sindirime Faydaları

·       Kantaron yağı, sindirime faydaları ile bilinir. Şişkinlik, gaz ve hazımsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca besinlerin gıdalardan emilimini artırmaya ve gıda zehirlenmesi riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

·       Kantaron yağı ayrıca hassas bağırsak sendromu (IBS) semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Mide kramplarını, ishali ve kabızlığı azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca sindirim sistemindeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir.

·       Kantaron yağı ayrıca karaciğer fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Karaciğer hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olabilir ve vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olabilir. Ayrıca kolesterol seviyelerini düşürmeye ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir.